Jedz siemię lniane każdego dnia – zaobserwujesz zmiany na plus w swoim organizmie. Sprawdź dlaczego.

Większość z nas myśląc o siemieniu lnianym, nie ma zbyt dobrych wspomnieć z dzieciństwa. Rodzice nierzadko podsuwali nam je, upatrując w nim sposobu na lepsze trawienie. Dzieciom jednak smak ten niekoniecznie pasował. Tymczasem okazuje się, że siemię lniane naprawdę w bardzo korzystny sposób wpływa na nasz organizm, dbając nie tylko o zdrowie, ale również urodę.

 

Siemię lniane to jeden ze sposobów walki z nadprogramową tkanką tłuszczową. Z uwagi na bardzo dużą zawartość błonnika sprawia, że o wiele dłużej utrzymuje się uczucie sytości. W efekcie jemy mniej. Dodatkowo siemię lniane skutecznie przyspiesza przemianę materii. Jest także bardzo zdrowie dla naszego układu pokarmowego.
Dodatkowo dostarcza mnóstwa witamin i minerałów. Jest źródłem między innymi witaminy E, witamin z grupy B, żelaza, cynku, potasu, krzemu i jodu. Pomaga obniżyć poziom cholesterolu. To z kolei jest efektem kwasów omega 3, których w siemieniu lnianym również nie brakuje.

 

Stosowanie siemienia lnianego poleca się przy wielu schorzeniach, zaczynając od prozaicznych zaparć, a na problemach z sercem kończąc. Nie można zapominać, że siemię lniane sprawia, że cera jest gładka, a włosy mocne i lśniące.

 

Nie można jednak zapominać, że powinny wystrzegać się go kobiety spodziewające się dziecka oraz osoby chorujące na cukrzycę.

 

 

W przypadku wątpliwości warto zawsze skonsultować się z lekarzem.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!