Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał kupować imbiru w sklepie. Najzdrowsza oszczędność!

Imbir to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i smacznych przypraw, których używa się przy gotowaniu. Nie tylko dobrze smakuje, ale jest również pełen korzyści zdrowotnych.

Po pierwsze, imbir może być używany do złagodzenia nudności. Jest to jeden z najlepszych naturalnych środków zaradczych na mdłości związane z ciążą. Uważa się, że może być równie skuteczny, jak leki na receptę.

pinterest.com

Imbir ma również dużo właściwości przeciwzapalnych. To świetnie rozwiązanie dla fanów intensywnych ćwiczeń, którzy chcą zmniejszyć bolesność mięśni po treningu. Może również pomóc zmniejszyć ból i sztywność stawów w przypadku zapalenie kości i stawów. Mówiąc o zmniejszeniu odczuwania bólu, wykazano również, że zmniejsza go podczas cyklu menstruacyjnego kobiet, tak samo jak ibuprofen.

Najczęściej imbir jest używany do leczenia problemów żołądkowych. Przyspiesza opróżnianie żołądka, co jest korzystne dla osób doświadczających dyskomfortu po jedzeniu. Imbir jest idealny dla osób cierpiących na niestrawność.

pinterest.com

Przy tak wielu korzyściach dla zdrowia warto jeść imbir codziennie. Jest idealny jako dodatek do herbaty, przyrządzania domowych lekarstw lub gotowania. Dodatkowo dobrą wiadomością jest to, że można łatwo uprawiać go w swoim domu!

Aby imbir mógł rosnąć, musisz udać się do centrum ogrodniczego. Imbir spożywczy często jest opryskiwany inhibitorami wzrostu. Więc lepiej kupić ten sprawdzony.

Do uprawiania imbiru potrzebna będzie dobrze odsączona, bardzo bogata ziemia doniczkowa. Sama doniczka powinna być szeroka, ale płytka. Jest to ważne, ponieważ korzenie imbiru rosną poziomo.

pinterest.com

5 prostych kroków, aby uprawiać imbir w domu:

  • Zanurz korzeń imbiru w wodzie przez noc
  • Wypełnij doniczkę ziemią i umieść w niej korzeń imbiru zielonymi oczkami ku górze, następnie przykryj ziemią na wysokość 3-5 centymetrów.
  • Dobrze podlej zawartość doniczki
  • Umieść tak przygotowaną doniczkę w stosunkowo ciepłym miejscu, osłoniętym od słońca
  • Regularnie podlewaj roślinę. Imbir rośnie powoli, minie kilka tygodni, zanim zobaczysz pęd

Bardzo łatwo można sprawić sobie niekończącą się dostawę imbiru! To idealna roślina do uprawy w pomieszczeniu. Na dodatek, kiedy odetniesz kawałek imbiru, który chcesz wykorzystać, reszta będzie rosła dalej!

Źródło i fotografie: healthyfoodhouse.com

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!