Dlaczego warto robić na drutach albo szydełkować? Zdziwicie się.

Każdego z nas uspokaja co innego, ale jest kilka czynności, które mają dobry wpływ na większość z nas. Wbrew pozorom jedną z takich rzeczy jest robienie na drutach i szydełkowanie. Okazuje się, że nic tak nie koi nerwów i nie pomaga walczyć ze stanami depresyjnymi jak właśnie ta kreatywna czynność. Czytajcie dalej!

Badania opracowane na zlecenie organizacji „Knit For Peace” i przeprowadzone na 15 tysiącach osób współpracujących ze wspomnianą organizacją przyniosło bardzo ciekawe wnioski! Otóż okazało się, że robienie na drutach czy szydełkowanie ma duży wpływ na poprawę zdrowia psychicznego – redukuje stres, zwalcza depresję i przewlekłe stany bólowe, a nawet poprawia pamięć.

Badania opracowane na zlecenie organizacji <a href="http://www.knitforpeace.org.

SOURCE: PIXABAY

Zwrócono również uwagę na aspekt społeczny. Starsze osoby, szczególnie te samotne i przebywające w domach starości, dzięki praktycznemu zajęciu czują się potrzebne i cieszą się, że mogą komuś pomóc np. wręczając w prezencie biednym dzieciom własnoręcznie zrobiony sweter.

Ponad 1/4 ankietowanych potwierdziła, że ta rozrywka pomaga im się zrelaksować i odprężyć, a także czuć lepiej w kontekście zdrowia. Wszytko dlatego, że robienie na drutach obniża ciśnienie krwi.

Zwrócono również uwagę na aspekt społeczny. Starsze osoby, szczególnie te samotn

SOURCE: PIXABAY

Wniosek? Lekarze powinni przepisywać nie tyle recepty na leki, co zlecenia na wykonanie pięknego swetra! 🙂

Wniosek? Lekarze powinni przepisywać nie tyle recepty na leki, co zlecenia na wy

SOURCE: PIXABAY

Źródło: podaj.to

Warto podać to dalej!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!