5 szybkich sposobów czyszczenia szafek kuchennych z tłustych osadów. Sama dużo gotuję, więc używam tych sposobów regularnie.

Nie jest tajemnicą, że sprzątanie kuchni jest najbardziej czasochłonne. Tak wiele, bardzo brudnych powierzchni i tak mało czasu. Musisz dokonać przeglądu w lodówce, umyć kuchenkę, wyczyścić piekarnik, zetrzeć plamy ze wszystkich powierzchni roboczych i szafek. Ostatnie zadanie staje się dylematem.

 

Jak szybko usunąć tłuszcz i plamy z mebli aby nie uszkodzić drewna lub plastiku?
Chemia gospodarcza jest skuteczna, ale są to drogie preparaty, a materiały ścierne mogą szybko uszkodzić powierzchnię mebli.

Naturalne środki są zawsze korzystniejsze, jeśli chodzi o sposób czyszczenia określonej powierzchni. Pomiń wątpliwości dotyczące ich skuteczności.
Być może nie działają tak szybko jak detergenty ze sklepu, ale mimo to działają. Ich główna zaletą jest nie tylko taniość, ale też bezpieczeństwo. Nie powodują reakcji alergicznych, nie wpływają źle na kondycję skóry dłoni, nie pozostawiają silnego zapachu, którego nie można wyeliminować.

 

 

Koniecznie je wykorzystaj, a jeśli zastanawiasz się, co wybrać, oto kilka wskazówek.

 

Nasz zespół redakcyjny postanowił zaoferować kilka skutecznych sposobów, aby pomóc Ci poradzić sobie z problemem brudu w krótkim czasie.

 

Soda i olej roślinny

Aby osiągnąć pożądany efekt, będziesz potrzebować oleju roślinnego i sody.
 1. Wymieszaj oba składniki w równych proporcjach.
 2. Nałóż kleik na brudną powierzchnię.
 3. Odczekaj 30 minut. Weź miękką gąbkę, zwilż ją wodą, wyciśnij i wytrzyj tłuszcz.

 

Na każdej powierzchni zawsze są bardziej brudne miejsca, które trudno jest wyczyścić za pierwszym razem. Jeśli więc nie udało się usunąć całego tłuszczu po pierwszej próbie, zastosuj procedurę ponownie do poszczególnych miejsc.
Zaletą tego sposobu jest jego wszechstronność. Czyści każdą powierzchnię. A  dla drewnianych szafek jest on  podwójnie korzystny: olej roślinny jest wchłaniany przez drewno, tworzy film ochronny i maskuje otarcia i zadrapania na powierzchni.

 

Kwasek cytrynowy:

 1. W małej misce wymieszaj 2 łyżki sody i 1 łyżeczkę kwasku cytrynowego. Dodaj tyle wody, aby zrobić gęsty kleik. Weź czystą gąbkę i nałóż na brudne miejsca mieszaninę.
 2. Wytrzyj wszystkie zabrudzenia, a następnie usuń je wilgotną szmatką.

 

Ocet:

Ten środek jest popularny ze względu na specyficzny smak. Ale nie zapomnijmy o jego skuteczności. Może czyścić np. plastik jak i ceramikę.

 

 1. Wymieszaj 0,5 szklanki octu jabłkowego i wódki. Dodaj do składników 0,5 łyżeczki pomarańczowego olejku eteryczny, a także 2–3 krople olejku eukaliptusowego.
 2. Wlej produkt do butelki z rozpylaczem.
 3. Przed użyciem wstrząśnij. Rozpyl płyn na zanieczyszczony obszar i po 15 minutach wytrzyj go wilgotną gąbką.

 

Proszek do pieczenia

Nie lekceważ tego produktu. Jest bardzo skuteczny, gdy trzeba przygotować wypieki, ale też jest pomocny przy usuwaniu plam z tłuszczu.

 

 1. Zalej proszek do pieczenia wodą. Wymagana ilość proszku zależy od ilości zabrudzeń. Jeśli chodzi o ilość wody, wystarczy tyle, by zrobić papkę z proszku do pieczenia.
 2. Nałóż masę na plamy i pozostaw na 30 minut. Następnie spłucz wodą.
Możesz nim też wyczyścić kuchenkę i piekarnik .

 

Szare mydło

Użyj go, jeśli blaty i meble są wykonane z kamienia naturalnego. Możesz użyć spienionego mydła do drewna lub plastiku, ale też na przykład do blatów marmurowych.

 

 1. Zwilż gąbkę i potrzyj nią mydło,nałóż produkt na zanieczyszczone powierzchnie. Odczekaj 15 minut.
 2. Umyj wszystko czystą wodą.

 

Po użyciu mydła, należy wytrzeć powierzchnię do sucha czystym ręcznikiem albo papierem.
Z czasem meble kuchenne tracą swój połysk. Nie będziemy mówić, że te sposoby zapewnią im ten sam piękny wygląd, bo nic tego nie zrobi. ale na pewno uczynią je czystszymi, nowszymi i piękniejszymi.
Wybierz opcję, która pomoże poradzić sobie nawet z najpoważniejszym zanieczyszczeniem i zrezygnuj z szkodliwej chemii sklepowej.

 

 

 

Powiedz znajomym, że używanie chemikaliów nie zawsze jest bezpieczne i skorzystaj z jednej lub wszystkich domowych metod jednocześnie.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!