Czarnuszka – Te Małe i Niepozorne Nasionka Mogą Uratować Ci Życie. Zobacz Jak Wiele Korzyści Zdrowotnych Mają W Sobie

Czarnuszka siewna, od ponad 2 tysięcy lat, używana jest na wschodzie jako przyprawa oraz drogocenny środek leczniczy. Nigella sativa, często nazywana jest również czarnym kminkiem, chociaż nie ma z nim nic wspólnego.

 

 

Właściwości czarnuszki, docenił nawet sam Mahomet, który powiedział kiedyś: „Ta roślina leczy wszystko z wyjątkiem śmierci”. Nie mylił się. Rzeczywiście zwalcza wiele różnych dolegliwości. O tym, jak wpływa na organizm rozpisuje się wiele osób. Czas dowiedzieć się o niej trochę więcej…

Oto zdrowotne właściwości czarnuszki, które powinieneś znać:

 

1. Zapalenie gardła

Ma właściwości dezynfekujące, przeciwbólowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Nic więc dziwnego, że skutecznie zwalcza infekcje.

 

2. Cukrzyca typu 2

Dzięki zawartym w czarnuszce nienasyconym kwasom tłuszczowym, chroni trzustkę i wspomaga jej regenerację oraz zmniejsza poziom cukru we krwi.

 

3. Epilepsja

Stosując czarnuszkę regularnie, można zmniejszyć częstotliwość napadów drgawkowych, a nawet zapobiegać padaczce.

 

4. Ciśnienie krwi

Skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów oraz zmniejsza ciśnienie krwi.

 

5. Choroby grzybicze

Olej z nasion czarnuszki, wykazuje silne działanie antygrzybiczne. Zawarty w nim aktywny składnik – tymochinon, skutecznie zwalcza grzyby, gromadzące się w ludzkim organizmie.

 

6. Dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Czarnuszka ma silne działanie przeciwskurczowe, dlatego poprawia pracę jelit, łagodzi nieprzyjemną zgagę i nie dopuszcza do wzdęć.

 

7. Działanie przeciwnowotworowe

Regularne stosowanie czarnuszki, hamuje wzrost komórek nowotworowych w jelicie cienkim. Na wschodzie od tysiąca lat, olej z czarnuszki, uznawany jest jako naturalny środek zwalczający raka. Spożywanie 3 łyżeczek czarnuszki dziennie, pomaga w leczeniu wszystkich nowotworów.

 

8. Brak odporności

Najskuteczniejsze działanie wzmacniające organizm, to spożywanie 1 łyżeczki oleju z czarnuszki przed śniadaniem – możesz wymieszać z sokiem lub miodem.

 

9. Choroby skóry

Stosuje się go w walce z trądzikiem, łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry.

 

10. Alergie

Skuteczne działanie wykazuje przede wszystkim przy reakcjach alergicznych dróg oddechowych. Stosując czarnuszkę, uzyskasz znaczną poprawę przy ostrych reakcja alergicznych, tj. kaszel czy katar sienny. Łagodzi również objawy wielu innych reakcji alergicznych o przebiegu zarówno łagodnym jak i ostrym.

 

 

Pamiętaj, że zawsze lepiej jest zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Dlatego warto stosować ją zapobiegawczo. Jest łatwo dostępna, kupisz ją w każdym sklepie zielarskim oraz w większości marketów ze zdrową żywnością.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!