Babcine triki na codzienne dolegliwości. Oszczędzą Ci wizyt u lekarza.

Kiedy byłam małą dziewczynką, miałam to nieszczęście, że podczas zabawy w ogródku ugryzła mnie osa. Na szczęście babcia wiedziała, co robić…

 

Do dziś pamiętam tylko to, że bardzo mnie bolało, płakałam i ciężko było mnie uspokoić. To może wydawać się dziwne, ale babcia pobiegła w stronę grządek, wykopała ziemniaka i pokroiła go w grube plasterki. Położyła kawałek surowego ziemniaka na bolący obszar i owinęła go bandażem.
Po spędzonej w opatrunku nocy obudziłam się bez uciążliwego bólu, a po ugryzieniu nie było praktycznie śladu. Uważam, że wiedza naszych dziadków jest niczym największy skarb i warto się nią dzielić.

 

Poniżej znajdziesz 10 jeszcze bardziej niesamowitych sposobów radzenia sobie w trudnych przypadkach:

 

#1 Artretyzm

Mocz rodzynki w ginie przez noc i jedz 10 sztuk dziennie. Nie martw się, nie będziesz pijany! Witaminy pochodzące z winogron mają działanie przeciwzapalne, a owoce jałowca z ginu pomogą zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból.

 

#2 Przykry oddech

Zamiast notorycznie żuć miętową gumę, aby ukryć parszywy zapach z ust, chwyć trochę selera lub pietruszki, a Twój oddech będzie świeży jak nigdy. Te rośliny pomagają również w trawieniu!

 

#3 Ból uszu

Moje uszy często lubią mnie torturować, gdy doświadczą nawet najmniejszego zimna. Wyciśnięty sok z cytryny nałóż na bawełnianą końcówkę patyczka do uszu i delikatne nakładaj wewnątrz ucha. Pomoże Ci to przywrócić równowagę pH i zneutralizować bakterie.

 

#4 Utrata włosów

Zaparz filiżankę pokrzywy lub skrzypu, które mają wysoki poziom krzemionki, substancji chemicznej, która znakomicie wzmacnia włosy. Uważaj, aby nie przesadzić z ilością, ponieważ krzemionka może wywierać działanie toksyczne na nerki.

 

#5 Menopauza

Dodanie słodkich ziemniaków do swojej diety pomoże we wspieraniu pracy hormonów. Dostarczą one dużej ilości witaminy A i przeciwutleniaczy oraz pomogą obniżyć poziom cholesterolu. Po prostu pamiętaj, aby jeść słodkie ziemniaki podczas menopauzy!

 

#6 Choroba lokomocyjna i nudności

To uczucie staje się gorsze, gdy zaczynasz produkować zbyt dużo śliny, a taniny w oliwkach mogą pomóc kontrolować ten proces.

 

#7 Zakażenie dróg moczowych

Dodanie niewielkiej ilości sody oczyszczonej do szklanki wody sprawi, że pH pęcherza będzie bardziej alkaliczne, co utrudni rozwój bakteriom.

 

#8 Niestrawność

Czujesz, że Twój brzuch ma zamiar eksplodować po posiłku? Jedz kilka moreli dziennie, gdyż są one wypełnione włóknami, które przyspieszają ruchy jelit. Nie będziesz się już martwić koniecznością odpinania guzika od spodni.

 

#9 Brodawki

Pokrycie brodawek taśmą klejącą powoduje brak dostępu tlenu i uduszenie wirusa, czasami w ciągu zaledwie kilku dni.

 

#10 Ukąszenia owadów

 

Ziemniaki mają nie tylko właściwości przeciwzapalne i zapobiegające swędzeniu, ale także spowalniają wysychanie skóry.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!