7-latek wstydził się swojego wyglądu. Wtedy dostał w prezencie wyjątkowego kota.

Madden ma siedem lat, mieszka w amerykańskim stanie Oklahoma i ma kochającą rodzinę, ale czasem dla chłopca w jego wieku to mimo wszystko nieco za mało… Madden marzył o prawdziwym przyjacielu, który nie będzie się z niego śmiał, a tak niestety robiło wielu jego kolegów ze szkoły. Powodem złego traktowania Maddena jest jego wygląd. Chłopiec urodził się z rozszczepem wargi i podniebienia oraz z oczami o różnych kolorach. Dla niewrażliwych dzieci to wystarczające powody, by nie tylko wykluczyć go z grona znajomych, ale i znęcać się nad nim. Teraz jednak sporo się zmieniło, a wszystko za sprawą… kota!

 

 

Christina Humphrey, mama Maddena, bardzo zaangażowała się w walkę o równouprawnienie dzieci takich, jak jej syn. To z jej inicjatywy powstał film opowiadający o Maddenie, który obejrzało wiele osób. Jedna z nich skontaktowała się z Christiną w sprawie kota ze schroniska, z którym współpracuje. Kociak, Moon, miał nie tylko rozszczepioną wargę, ale i identyczne oczy jak chłopiec!

 

Rodzice Maddena nie zastanawiali się dwa razy – od razu adoptowali Moona wiedząc, jak wielką radość sprawi ich synkowi odbicie jego własnych oczu w kocich ślepiach. Teraz para przyjaciół rozstaje się tylko na czas pobytu Maddena w szkole, a sam zainteresowany cieszy się, że ma wyjątkowego przyjaciela.

 

Warto udostępnić ten post na Facebooku! 🙂

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!